امروز: ۱۳۹۸/۳/۲۷
تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۸:۴۲ کد مطلب: 4137
حجت الاسلام و المسلمین معزی تاکید کرد::
 رشد و تعالی علمی بر پایه ایمان، اساس هر اقدام تاثیر گذار و نتیجه بخش در کشور است

حجت الاسلام و المسلمین معزی تاکید کرد:

رشد و تعالی علمی بر پایه ایمان، اساس هر اقدام تاثیر گذار و نتیجه بخش در کشور است

حجت الاسلام و المسلمین معزی تقویت مهارتهای فنی را از طریق مراکز علمی-کاربردی ضروری برشمرد و گفت: یک دانشجو در موسسات علمی کاربردی به موازات نیاز به علم، به فراگیری مهارت های لازم برای ورود به بازار کار هم نیاز دارد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر، با تاکید بر اینکه علم به همراه دین و اخلاق برای یک علم آموز ارزشمند خواهد بود افزود: در احادیث و روایات نیز علم آموزی و کسب معرفت به صورت ویژه مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: البته اگر علم به‌وسیله‌ بندگان صالح مدیریت شده و با برنامه ریزی ارائه شود، سبب پیشرفت خواهد شد و موجبات رشد علمی، فرهنگی، دینی، اجتماعی و اقتصادی یک ملت را رقم می زند.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر آموزش علم را حرکتی خداپسندانه و سفارش شده از بزرگان دین دانست و تاکید کرد: بر اساس روایات بال فرشتگان زیر پای دانشجویان خداجوی قرار می گیرد .

حجت الاسلام و المسلمین معزی پایه و شاکله هر حرکت اساسی در دنیا را بر مبنای علم دانست و خاطر نشان کرد: قدرت های بزرگ دنیا امروز علی رغم اینکه بر خلاف قوانین بین المللی دست به بی شرمانه ترین رفتارهای انسانی می زنند اما به واسطه دستیابی به علم و دانش در دنیا حرفی برای گفتن دارند.

وی در همین زمینه ادامه داد: پایه و اساس همه‌ قدرت های اقتصادی، سیاسی و نفوذ فرهنگی در یک ملت قدرت علمی است چرا که با آن می توان سخن و موضع روشن و انسانی خود را به گوش همه‌ی افراد دنیا رساند.

نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر با اشاره به این که باید در مجموعه دانشگاههاى علمی-کاربردی هلال احمر یک چرخه کامل علمى را شاهد باشیم افزود: این بدین معناست که باید در این کارگاه های آموزشی قبل از هر چیز برای رشد و بالندگی و دستیابی به چرخه مذکور که موثر و مفید برای هر دانشجو است، برنامه ریزی نمود.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با طرح این سوال که "آیا در دانشگاه های علمی- کاربردی هلال احمر در سراسر کشور برنامه ریزی لازم برای پیشرفت فکری در سایه ارتقاء فرهنگی دانشجویان صورت گرفته است" تصریح کرد: برنامه ریزی مهمترین اصل برای پیشبرد اهداف است که باید به آن توجه کرد، لیکن حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر نیز در این خصوص با برگزاری نشست های مشترک با مسئولین ستادی موسسه علمی - کاربردی هلال احمر کشور نسبت به تبیین معارف دینی و اعتقادی دانشجویان برنامه ریزی لازم انجام داده و خواهد داد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی