امروز: ۱۳۹۸/۳/۲۷
تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۸:۴۵ کد مطلب: 4138
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در کار:
 نشان و خوشنامی جمعیت هلال احمر؛ میزبان مراکز علمی کاربردی هلال ایران/استقرار نظام دانش – ارزشی در جمعیت هلال احمر

دکتر سید حمید جمال الدینی در کارگاه آموزشی روسای مراکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه نقش مراکز علمی کاربردی در جمعیت هلال احمر تربیت نیروی ماهر است، تاکید کرد: مسلما در تربیت نیروها بایستی شاخصه های تربیت نیروهای ماهر متناسب با نیازهای جمعیت تعریف شود؛ چرا که حمایت هلال احمر از مراکز علمی کاربردی بر این اصل استوار است.

وی با بیان اینکه باید ارزش های هلال احمر در کل دانش و مجموعه هلال احمر استوار باشد، گفت: سیسمت آموزشی مراکز علمی کاربردی در جمعیت هلال احمر باید سیستم دانش ارزشی باشد، و این دانش به چرایی ها پاسخ دهد.

نقش موثر مراکز علمی کاربردی هلال در تولید دانش

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه مراکز علمی کاربردی نقش موثری در تولید دانش و عرضه نیروی ماهر در جمعیت داشته اند، اظهارداشت:مراکز علمی کاربردی هلال احمر در سراسر کشور می تواند با ارائه طرح مناسب و بررسی آن، نسبت به علمی کردن آن اقدام کند؛ به عنوان مثال در زمینه موضوع سیلاب؛ فعالیت با نگاه تجربی و دانش به گونه ای بوده که میزان مرک و میر ناشی از وقوع آن بسیار کاش پیدا کرده است. همین موضوع می تواند از سوی مراکز علمی مورد بررسی قرار بگیرد و نتیجه نهایی آن به جمعیت هلال احمر عرضه شود.

وی ارتقا کیفیت و بهره وری را هدف غایی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران دانست و بیان کرد: ارتقا کیفیت و بهره وری هدف غایی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران است که جزیره ای عمل کردن مانع از تحقق این هدف می شود؛ بنابراین به جد با این موضوع برخورد خواهد شد.

به گفته دکتر جمال الدینی، میزبان مراکز علمی کاربردی هلال احمر، نام، نشان و خوشنامی این جمعیت است و باید در همه حال حرمت این میزبان را حفظ کرد.

ترویج ارزش های هلال احمر میان فراگیران دانش

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در باره تنها ویژگی که عامل برتری ارائه خدمات آموزشی در سازمان ها نسبت به دانشگاه ها، گفت: تنها ویژگی که عامل برتری ارائه خدمات آموزشی در سازمان ها نسبت به دانشگاه ها، ترویج ارزش های آن سازمان میان فراگیران بوده است.

وی به پذیرفتن نقش موسسه آموزش عالی علمی کاربرئدی هلال ایران در برنامه 5 ساله جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: قطعا مراکز علمی کاربردی علاوه بر تربیت دانشجو باید با استاندارهای خود برای جبران کاهش دانشجو در برخی مراکز  نقشی را در چتر آموزشی جمعیت هلال احمر پذیرا باشند. قطعا هزینه این خدمات پرداخت خواهد شد.

در سال 96 حداقل 7 تا 10 پودمان به پودمان های مصوب مراکز علمی کاربردی اضافه می شود

در ادامه فریبا شاه محمدی؛ معاون آموزش عالی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران درباره هدف این موسسه از برگزاری کارگاه آموزشی روسای مراکز علمی کاربردی هلال، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی قوانین و دستورالعمل های جدیدی را ابلاغ کرده است که برای ایجاد انسجام بین ابلاغ ها دستورالعمل ها و فعالیت های مراکز علمی کاربردی هلال ایراننیازمند به  برگزاری یک گردهمایی و کارگاه آموزشی بودیم تا تاکیدات اجرایی اعلام شود.

وی ادامه داد: چند مرکز علمی کاربردی هلال احمر ایده های جدیدی را به مرحله اجرا در آورده است که  که از جمله آن به کارگیری نرم افزار ای مالی، تدوین رشته های کاربردی که بسیار اثر بخش بوده که لازم است این امور در سایر مراکز علمی کاربردی کشور نیز تسری پیدا کند.

 معاون آموزش عالی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران اضافه کرد: برگزاری دوره تدوین تک پودمان برای جذب بیشتر دانشجویان در مراکز علمی کاربردی هلال احمر، لازم و ضروری است که در این زمینه کارشناسان مربوطه در این کارگاه آموزشی دوره تدوین تک پودمان را آموزش می بینند.

به گفته وی، انتظار داریم در سال 96 حداقل 7 تا 10 پودمان به پودمان های مصوب مراکز علمی کاربردی اضافه کنیم.

استقبال از انتشارات و تهیه و تدوین کتب از سوی مراکز علمی کاربردی هلال

در ادامه دکتر حمیدرضا اسکاش؛ معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران نیز در این کارگاه آموزشی، گفت: در این کارگاه آموزشی، فعالیتهای متنوع موسسه شامل انتشارات، تهیه و تدوین کتاب و آثار علمی مطرح می شود تا مراکز علمی کاربردی ترغیب شوند تا در این زمینه فعالیت های مراکز گسترش پیدا کند.

 

وی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست علمی به صورت استانی با مشارکت تمامی مراکز علمی کاربردی نیز برگزار خواهد شد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی